Czym jest Vacuum Glass?

 

Vacuum-Glass, to szkło próżniowe, które zapewniają komfort użytkowania z w pełni kompatybilnym systemem jakim jest smart dom przy jednoczesnym zachowaniu mniejszej temperatury w pomieszczeniu podczas upalnych dni oraz wyższej temperatury w pomieszczeniach podczas  chłodniejszych pór roku.

Stosowany do wszelkich nietypowych projektów zarówno w budownictwie starego typu, tradycyjnych budynkach jaki i bardzo nowoczesnych. Poszukując  coraz to  nowocześniejsze  rozwiązania energooszczędne w budownictwie, zastosowaliśmy technologie wytwarzania szkła próżniowego. Która  charakteryzuje się znakomitą jakością oraz parametrami, które niewątpliwie przyczyniają się do jakości temperatury zgromadzonego ciepła.

Produkt Vacuum Glass jest częścią europejskiego projektu Eensulate. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z programu Unii Europejskiej Horyzont H2020 w zakresie badań i innowacji na podstawie umowy o dofinansowanie nr 723868. H2020- EEB-2016-2017/H2020-EEB-2016. 

PROGRAM

PROGRAM

PROJECT

PROJECT

Koordynatorem projektu Eensulate jest RINA Consulting S.p.A.                                                         

 

 

architecture-house-window-glass-building-home-697350-pxhere.com

Dzięki opracowaniu nowoczesnej technologii mamy przyjemność zaprezentować oszklenia o wysokich parametrach termoizolacyjnych .

city-182223_1280

Nowoczesne rozwiązania

Poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych w dziedzinie budownictwa przynosi oczekiwane efekty. Dzięki rozwijającej się nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zaoszczędzić energię jaka wydostaje się z budynku. Okna stanowią 10% całości elewacji budynku, ale doprowadzają one do utraty 44% energii. Przemysł szklarski przyczynił się do powstania okna jakim jest VG.

 

 

Zadania

Misją naszej firmy jest zapewnienie najwyższej jakości produktów, które będą wnosiły wartość dodatnią do architektury oraz produktów wymagających użycia szkła próżniowego, wszystko z uwzględnieniem dbałości o środowisko.

Poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz innowacyjnych metod produkcyjnych okien VG stajemy się liderami na rynku stolarki okiennej. VG to obecnie dobrze ugruntowana technologia, która ma potencjał rozwoju w przyszłości w wielu dziedzinach przez co stanie się atrakcyjnym wyborem na rynku szyb termoizolacyjnych.

Cały czas pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty wykorzystując w tym celu najnowszą technologię, tak aby zaprezentować klientom nasze możliwości i zagwarantować najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.

Szkło próżniowe zostało opracowane przez:

eensulate
horizon2020-logo